BLOG

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) 29 Mart 2018 tarihli toplantısında tarife gruplarına göre, uygulanacak yeni elektrik fiyatlarını belirledi. Karar, 1 Nisan 2018' den itibaren yürürlüğe girecek.

Devamı

Enerjiye olan ihtiyaç her geçen gün artıyor ancak enerji üretiminin hala büyük oranda yapıldığı kömür, petrol doğalgaz gibi fosil kaynaklar giderek tükenmekte.

Devamı

Ülkemizde Motorlu Taşıtlar Vergisi 1963 yılından buyana yürürlükte ve bir çok ülkede olduğu gibi aslında sahip olunan aracın carbon salınımına katkısı sebebi ile ülkelerin aldığı bir vergidir.

Devamı

Zorlu Solar Direktörü Evren Evcit endüstriyel çatılarda 25 GW'lık kurulumun mümkün olduğunu söyledi

Devamı

Bu duruma ana olarak elverişli hava koşulları nedeni ile rüzgar enerjsi kaynaklı olarak talebin üstünde elektrik üretimi ile hafta sonu ve Noel tatili nedeni dolayısı ile düşen elektrik tüketimi neden oldu.

Devamı

Meskenlere uygulanan elektrik fiyat tarifelerinde yeni yılın ilk üç ayı için enerji bedeli yüzde 6.86, dağıtım bedeli kalemi yüzde 12.71 arttırıldı.

Devamı

Türkiye'nin ilk entegre güneş modülü üretim tesisi olacak ''YEKA Fotovoltaik Hücre ve Güneş Modülü Fabrikası ve Ar-Ge Merkezi'' yatırımının temeli düzenlenen bir törenle atıldı.

Devamı

Kurum, tüketicilerin elektriğini istediği tedarikçiden alabilme sınırı olarak bilinen serbest tüketici limitini 2003'ten bu yana kademeli olarak azaltıyor.

Devamı

Yönetmeliğe göre TEİAŞ, elektrik iletim sisteminin işletimini sağlayacak yan hizmetleri, maliyetleri en aza indirecek ve eşit taraflar arasında ayrım gözetmeyecek şekilde tedarik edecek.

Devamı

Elektrikli araçların şarj istasyonlarının kurulum ve işletilmesinde lisans veya önlisans alma zorunluluğu uygulanmayacak.

Devamı