Üreten Tüketici Çözümleri

Günümüz dünyasında sayıları hızla artan, hem enerji üreten hem de tüketenler arasında yerinizi almak mı istiyorsunuz?

Bir tüketicisiniz ama kullandığınız elektriği üretmek de istiyorsunuz. Bunu nasıl yapacağınız ve nasıl yöneteceğiniz çok daha önemli. ‘EDSM Mobility’ ürünlerimiz tam size göre. Üretiminizi tahmin edin, planlama yapın, dengesizliklerden doğan cezaları ödemeyin. Sizin için sunduğumuz çözümlerimiz ile tanışın.

 

Uzmanlarımız ile temasa geçmek ister misiniz?

Kontrollü ve güvenli üretiminiz size daha çok kazanç sağlar...

Dünyada gittikçe kullanımı artan ve önümüzdeki beş yıl içerisinde teknolojisinin ve fiyat avantajlarının getirdiği kolaylıklar nedeniyle daha da yaygınlaşacak olan, küçük ve orta ölçekli yenilenebilir enerji üretim tesisleri ile bataryalar, tüketici tarafında yaşanan plansız tüketimler kadar elektrik şebekelerine de olumsuz etkide bulunacaktır. Modern dünyanın meydana getirdiği bu sorunun çözümü de yine tüketici ve üreten - tüketicinin (prosumer) verilerinin dijitalleşmesi ve IoT teknolojileri ile uzaktan merkezi yönetilmesi ile mümkündür. EDSM ile bu kolay, hızlı ve taraflar için efektiftir.

 
 

Geleceğin piyasasına şimdiden hazır olun...

Avrupa’daki gelişmiş elektrik piyasalarında olduğu gibi, üreten tüketiciler tarafından belirtilen saatlerde planlanan üretimlerin yapılması dışında, taahhüt edilen kısa veya uzun pozisyonlar da buna sebep olan taraf için beraberinde dengesizlik sorumlulukları getirmektedir.

 Ancak asıl amacı tükettiği elektriği daha ucuza mal etmek olan üreten tüketiciler için, bunun takibi oldukça sıkıntılı olmaktadır. İşte bu noktada EDSM, “üreten - tüketici çözümleri” ile sizin yerinize kontrollü devralır ve olası dengesizlik durumlarınızı optimize eder.

Elimizdeki coğrafi konum, posta kutusu bazlı tahminleme programlarımız ve yazılım sistemlerimiz sayesinde daha rasyonel pozisyonlar alarak kendinizi güvende hissedebilirsiniz.

Ürettiğiniz enerjiyi cüzdanınızda taşıyın…

‘EDSM Prosumers Storage Cloud’ çözümümüz ile ürettiğiniz elektriği buluta yükleyebilir ve dilediğiniz zaman ister yazlığınızda, ister elektrikli aracınızda dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz.*

*Bu çözümümüz için hazırlıklar sürmekte olup 2020 yılında uygulamaya başlanacaktır.

Uzmanlarımız ile temasa geçmek ister misiniz?