BLOG

Ülkemizde Motorlu Taşıtlar Vergisi 1963 yılından buyana yürürlükte ve bir çok ülkede olduğu gibi aslında sahip olunan aracın carbon salınımına katkısı sebebi ile ülkelerin aldığı bir vergidir.

Devamı

Zorlu Solar Direktörü Evren Evcit endüstriyel çatılarda 25 GW'lık kurulumun mümkün olduğunu söyledi

Devamı

Bu duruma ana olarak elverişli hava koşulları nedeni ile rüzgar enerjsi kaynaklı olarak talebin üstünde elektrik üretimi ile hafta sonu ve Noel tatili nedeni dolayısı ile düşen elektrik tüketimi neden oldu.

Devamı

Meskenlere uygulanan elektrik fiyat tarifelerinde yeni yılın ilk üç ayı için enerji bedeli yüzde 6.86, dağıtım bedeli kalemi yüzde 12.71 arttırıldı.

Devamı

Türkiye'nin ilk entegre güneş modülü üretim tesisi olacak ''YEKA Fotovoltaik Hücre ve Güneş Modülü Fabrikası ve Ar-Ge Merkezi'' yatırımının temeli düzenlenen bir törenle atıldı.

Devamı

Kurum, tüketicilerin elektriğini istediği tedarikçiden alabilme sınırı olarak bilinen serbest tüketici limitini 2003'ten bu yana kademeli olarak azaltıyor.

Devamı

Yönetmeliğe göre TEİAŞ, elektrik iletim sisteminin işletimini sağlayacak yan hizmetleri, maliyetleri en aza indirecek ve eşit taraflar arasında ayrım gözetmeyecek şekilde tedarik edecek.

Devamı

Elektrikli araçların şarj istasyonlarının kurulum ve işletilmesinde lisans veya önlisans alma zorunluluğu uygulanmayacak.

Devamı

Tesla, Güney Avustralya'da kurmakta olduğu 100 MW’lık dünyanın en büyük lityum iyon pilinin kurulumunu tamamladı. Böylece Elon Musk, kurulumu 100 günden önce tamamlayacağı yönlü girdiği iddiayı kazandı.

Devamı

Yüzer santral kurulumu ve işletmeciliği yapan Karadeniz Holding iştiraki Karkey, Pakistan’a karşı açtığı tahkim davasında 800 milyon dolar tazminat kazandı.

Devamı